0850 885 0863 Destek Müşteri Paneli

SEO Sunucu Nedir ?

SEO Sunucu konusuna açıklık getirmeden önce SEO hosting kavramına değinmek gerekir. SEO Hosting internet sitelerinin birbirinden bağımsız IP lerde yayın yapması da diyebiliriz. Normal şartlardaki bir hosting ya da reseller paketleri, bir sunucuda binlerce sitenin tek IP de barınması demektir. Bu da sunucudaki herhangi bir sitenin illegal bir yayın yaptığında, sizin sitenizin de zarar görmesi gibi sonuçlar doğurmaktadır. 

Tam bu noktada SEO hosting paketleri devreye girmektedir. SEOhosting aldığınızda siteniz sunucudaki sitelerden farklı IP lerde olacağından diğer sitelerin sorunlarından etkilenmeyeceklerdir.

 

SEO Hosting'in faydaları nelerdir ?

İnternet sitenizin farklı IP de olması ile sitenizin google botlarının taramalarında sunucudaki diğer sitelerin zararlarından etkilenmemeniz anlamına gelmektedir ki en büyük faydası budur. Bütçe durumunuza göre paylaşımsız IP SEO hosting paketi alabileceğiniz gibi, normal seohosting de alabilirsiniz. Paylaşımsız IP SEOhostinglerde IP adresi sadece size ait olacağından bu daha da güzel olacaktır. Zira arama motorları IP de sadece sizin sitenizi göreceği için maksimum fayda sağlayacak ve sıralamalarda yükselmenize olanak verecektir.

 

SEOhosting çeşitleri nelerdir ?

A Class IP seohosting ve C CLass IP seohosting olmak üzere 2 farklı sınıfta sıralanmaktadır. En kalitelisi A Class IP olsa da Türkiye'de A Class Ip bulmakta oldukça zordur. C Class IP ise A Class kadar değerlidir ve seohostinglerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

A Class IP örnek olarak :

  • 31.192.52.xx
  • 95.175.25.xx olarak örnek verebiliriz. Gördüğünüz üzere tamamı birbirinden bağımsız IPdir.

 

C Class IP örnek olarak : 

  • 31.192.52.xx
  • 31.192.86.xx  olarak örnek verebiliriz.

 

SEO VDS Sunucu Nedir ?

Seohosting ya da seo reseller hosting paketlerinde site başı verilen bir CPU limiti bulunmaktadır ve genellikle %25 CPU limiti verilmektedir. Tam da bu anda Seo VDS Sunucu imdada yetişir, zira sunucularda CPU limitlemesi yoktur. Sunucunuza verilen tüm kaynak size aittir. Bir diğer faydasıda, kaynaklar yetmediği durumda bir üst pakete geçiş sağlayarak, sunucunuza ek CPU ya da ek RAM alabilirsiniz.

 

SEO Sunucu Nereden Alınır ?

Yukarıda belirttiğimiz üzere Türkiye'de SEO IP sağlayan firma sayısı neredeyse yok denilecek kadar azdır. Türkiye'de en fazla farklı class IP Akweb Bilişim firması sağlamaktadır. 3 farklı verimerkezinde 130 farklı class IP sağlamaktadır.

SEO Sunucu Nedir ?

Seo Sunucu, seo hosting ya da seo reseller paketlerindeki gibi belirli bir CPU ve RAM limitlerine bağlı kalmak istemeyen ve yüksek kaynak tüketen web siteleri olan kişiler için ideal bir çözümdür. Hem sitemin CPU ve RAM gibi kaynak limitleri yüksek olsun, hemde siteleriniz farklı IP lerde olsun istiyorsanız SEO Sunucu paketleri tam size göredir.

SEO Sunucu Avantajları Nelerdir ?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Seo sunucu'nun en büyük avantajı sunucunun sanal ya da fiziksel olarak size ait olması ve hiç bir müşteri ile paylaştırılmamasıdır. Bu da yüksek performans elde edeceğiniz gibi, aynı zamanda SEO IP lerdeki site sayısı az olması, bir başka kişinin sitesinin yaptığı illegal durum ya da cezadan etkilenmemeniz anlamına gelmektedir.

İletişim

Adres : Turgut reis mah. Anadolu cad. no:55 Esenler - İstanbul

Tel : 0850 885 0863

Gsm: 0541 272 3056

Email: info@akwebhostingi.com